Komody dziecięce i młodzieżowe. Jak urządzić pokój dziecka?

komoda młodzieżowa

Dzieci rosną szybko, ale odpowiednio dobrane meble posłużą im przez długi czas. Dotyczy to szczególnie komody, która jest funkcjonalnym meblem do przechowywania ubrań. Jaką komodę dziecięcą i młodzieżową wybrać?

1. Pokój dla dziecka. Jakie meble młodzieżowe wybrać?

2. Jakie meble dziecięce wybrać?

3. Komody młodzieżowe – jakie kupić?

Pokój dla dziecka – specjalne miejsce w domu

Czasy wielkich meblościanek, które zajmowały pół pokoju, odeszły już dawno do lamusa. Obecnie zwłaszcza w pokojach dziecięcych postulowany jest minimalizm w urządzaniu wnętrz. Dzieci potrzebują jednej przestrzeni do pracy, zabawy i odpoczynku. Ich pokój musi być miejscem, gdzie nie ma zbyt wielu bodźców, a równocześnie jest wiele miejsca dla realizacji różnych szalonych pomysłów na spędzanie wolnego czasu.

Jakie meble dziecięce wybrać?

Podstawowymi meblami dziecięcymi są łóżko, biurko z fotelem oraz szafa i/lub komoda. Te ostatnie służą oczywiście do tego samego celu – przechowywania ubrań – ale znaczącą różnią się wielkością. Współczesne komody to meble raczej niewielkich rozmiarów, za to z bardzo pojemnymi szufladami. Taki mebel przydaje się bardzo w pokoju dziecka na wczesnym etapie jego życia, zanim osiągnie wiek nastoletni. Dziecko nie posiada wówczas bardzo wielu ubrań, a dodatkowa przestrzeń przyda się na zabawy. Wierzchni blat komody to też świetne miejsce na trzymanie różnych drobiazgów czy przyborów szkolnych.

Komody młodzieżowe – jakie kupić?

Dobrze dobrana komoda do pokoju dziecięcego może jednak jeszcze długo gościć w pokoju naszego nastoletniego dziecka. Są to bowiem meble bardzo estetyczne, a jednocześnie pojemne. Wybierzmy taki model, który charakteryzuje się niezbyt dużymi rozmiarami, ale posiada bardzo przestronne szuflady. Wśród oferty na rynku wyróżniają się pod tym względem przede wszystkim komody dziecięce na meblini.pl.

Jeśli kupujemy komodę z myślą o dziecku w wieku nastoletnim, to oczywiście do niego będzie już należeć decyzja dotycząca estetyki i wykończenia tego mebla. Komody dostępne są w bardzo różnych kolorach i z dodatkami podkreślającymi indywidualizm młodego chłopaka lub dziewczyny, na przykład w postaci motywów kwiatowych czy sportowych.

Niektóre komody młodzieżowe to bardzo uniwersalne meble, które posiadają też wiele półek i szuflad do przechowywania rzeczy innych niż ubrania. Warto zainteresować się takimi komodami, ponieważ pomagają one zorganizować przestrzeń i stworzyć w pokoju miłą, uporządkowaną atmosferę.

Ponadto warto podkreślić, że komody są meblami dość łatwymi w transporcie i niezwykle estetycznymi. Może gdy nasze dziecko będzie już chciało opuścić rodzinne gniazdo, jego komoda wyruszy z nim w dalszą życiową podróż? 

płyta mdf Previous post Materiał bez którego współczesne stolarstwo by nie istniało
okna przeciwpożarowe Next post Dlaczego okna przeciwpożarowe są niezbędne w każdym domu?