Pomysł na ściany, czyli piękno fototapet

ściana fototapeta

Fototapeta to artykuł dedykowany do ozdoby ścian wewnętrznych. Zrobiona jest z papieru, lateksu, flizeliny, winylu, poliestru czy z mieszaniny owych tworzyw. To sposób na błyskawiczną oraz {praktyczną|swoją} zmianę własnego domu. Zwłaszcza jeśli dobierzemy fototapety samoprzylepne, jakie są zdecydowanie korzystniejsze w aplikacji, nie potrzebują dokupywania kleju oraz urządzeń, i jeszcze ich dużą korzyścią jest fakt, iż nie zrobimy sobie bałaganu jak przy normalnym tapetowaniu. Fototapeta w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością, natomiast co musimy o niej wiedzieć i czym się kierować ją wybierając?

Fototapety w kompozycji mieszkań

Wykorzystywanie fototapet oraz tapet w pomieszczeniach, jest uzależnione od wielu elementów. Na pewno nie należy myśleć o nich jako czymś nieodpowiednim czy bez smaku. To fakt, iż nie będą pasować do każdego pomieszczenia, jednak należałoby pamiętać, iż nie ma wszechstronnego elementu, jaki będzie dobry w każdym projekcie. Z innej strony, we właściwym miejscu będą one grały rolę przeciągacza uwagi. Każdy z chęcią będzie się przyglądał pięknemu widokowi, obrazowi (jaki może być choćby własnego autorstwa), lub innemu pięknemu motywowi tematycznemu.

Fototapeta lateksowa

Fototapety lateksowe wykonuje się z gładkiego, nieco satynowanego papieru sztucznego o dużej gramaturze sięgającej przynajmniej 212g na metr kwadratowy, obejmującego włókna lateksowe. Fototapeta lateksowa nie przepuszcza kleju. Nie ma za dobrego stopnia wentylacji, więc nie poleca się jej do miejsc o zwiększonej wilgoci.

Fototapeta winylowa

Niezwykle gładka w dotyku. Jest mocniejsza od fototapet lateksowych. Gwarantuje wysoką jakość nadruku. Druk na owym artykule jest matowy. Odporna na wilgoć oraz tłuszcz. Można ją czyścić miękką gąbką czy nieco zmoczoną szmatką. Dostępne są rozmaite typy przestrzeni np. gładka ( smooth ), przypominająca w dotyku piasek.

Czym się kierować wybierając fototapetę?

Nie wybieraj tych, jakie są najtańsze jedynie takie, jakie są najlepsze. Zdjęcie winno być wiarygodne oraz solidnie wykonane. Jeżeli widzisz, iż się nazbyt błyszczy oraz wygląda przytłaczająco, z pewnością tak samo będzie się prezentować na Twojej ścianie. Odpowiednio wybrana fototapeta może nadać głębi i dynamiki w Twoim mieszkaniu. Potrafi także zmienić jego styl, jeżeli znudził Ci się już tradycyjny pokój, natomiast masz chęć na odrobinę ewolucji. Wizualnie zwiększy czy pomniejszy pomieszczenie. Nie wiesz jaki styl fototapety powinieneś dobrać? Wszystko zależy od wielkości rolek, jakie dobierzesz.

Sklep https://obrazowo.pl ma w swojej ofercie setki wzorów fototapet w różnych rozmiarach.

oświetlenie salonu Previous post Oświetlenie w domu czyli jak stworzyć ciepło domowego ogniska
podłoże do akwarium Next post Jak wybrać podłoże do akwarium? Sprawdzamy