Jak zaaranżować szare płytki w łazience?

szare płytki

Szarość w ostatnim czasie stała się jednym z bardziej popularnych kolorów jeśli chodzi o aranżacje łazienki. Nie da się ukryć bowiem, że łazienki dla każdego z nas są jednym z bardziej wyjątkowych miejsc, a co za tym idzie, chcemy zadbać o to, by panował w nich odpowiedni klimat. Szare płytki łazienkowe stały się dominującym elementem w wielu wnętrzach łazienkowych aranżowanych przed znakomitych projektantów. Co więcej, tego typu płytki dają wręcz nieskończone możliwości kreacji i podnoszą luksusowy i prestiżowy wygląd naszych łazienek. Wobec tego, w jaki sposób można wykorzystać je podczas urządzania własnej łazienki?

Szare płytki łazienkowe na jedną lub na każdą ze ścian

Szare płytki łazienkowe to jeden z bardziej wytwornych i majestatycznych dodatków z wykorzystaniem których możemy urządzić naszą łazienkę. Pierwszym ze sposobów na to, by stworzyć harmonijną kompozycję, jest pokrycie takimi płytkami każdej ściany w naszej łazience. Oczywiście, może być to dość pracochłonne zajecie, jednak efekty mogą być mocno spektakularne. Taka łazienka w szarych płytkach powinna zostać wykończona białym lub nawet i czarnym sufitem oraz podłogą. Taka aranżacja będzie typowa dla minimalistycznych lub industrialnych pomieszczeń łazienkowych. Co więcej, jeśli chcemy nieco urozmaicić naszą aranżację, wówczas możemy zdecydować się ułożyć szare płytki- w odpowiednim odcieniu jedynie na jednej ze ścian, zaś drugą pokryć wodoodporną farbą w mocno kontrastowym kolorze. W ten sposób również wprowadzimy do naszej łazienki niezapomniany klimat.

Szare płytki łazienkowe idealne na podłogę!

Szare płytki łazienkowe nie muszą tylko i wyłącznie znaleźć się na naszych ścianach! Okazuje się, że z powodzeniem możemy także ułożyć je na podłodze. Warto jednak zwrócić uwagę na stronę: https://www.banyo.pl/pl/menu/szare-plytki-1605.html gdzie panuje różnorodny wybór szarych płytek. O wiele lepiej będzie na podłodze wykorzystać nieco ciemniejsze modele, a także uzupełnić je o jasne ściany. W ten sposób uda się nam w optyczny sposób powiększyć naszą łazienkę.

Szare płytki jako wyróżnienie okolicy prysznica

Jednym z lepszych sposobów na to, by zaaranżować szare płytki w łazience, jest wykorzystanie ich do wyróżnienia obszaru prysznica. Wówczas można takie szare płytki idealnie wkomponować np. pomiędzy płytki białe lub granatowe. Taka aranżacja jest bardzo popularna w łazienkach w stylu glamour, gdzie chcemy wyeksponować eleganckie baterie prysznicowe czy inne, luksusowe dodatki. Jak więc widać, istnieje wiele możliwości ku temu, by estetycznie wykorzystać szare płytki przy aranżacji łazienki.

łazienka Previous post Wytrzymałe lampy metalowe do łazienki
dom Next post WYBIERZ NAJLEPSZĄ BRAMĘ GARAŻOWĄ DLA SWOJEGO DOMU