Farba tablicowa – frajda dla dzieci, wygoda dla rodziców

farba tablicowa

Mam do Ciebie pytanie, czy zdarzyło Ci się za dzieciaka pomalować ściany w domu i potem stresować się przy ich zmywaniu i próbowaniu ukrycia śladów przed rodzicami? Niestety, ale kiedyś farby nie były na tyle odporne, by bez szkody można było pozbyć się dziecięcych malunków. Na szczęście teraz większość producentów farb oferuje takie, które są znieść praktycznie wszystko – zwłaszcza dziecięcą nudę. Kiedy przyjdzie decyzja o zmianie kolorów w dziecięcym pokoju dobrym wyborem będzie skierowanie swojej uwagi ku takiemu rodzajowi farb, po których również samemu będzie można pisać.

Idealną opcją byłaby tutaj farba tablicowa. Ma ona duże zastosowanie nie tylko na domowych ścianach, ale i w zupełnie innych pomieszczeniach np. w przedszkolach. Dodatkowo takimi farbami możemy malować nawet na zewnętrz. Jednak tylko pod zadaszeniem. Jednym dodatkiem, jaki nam będzie potrzebny to paczka kredy do malowania po ścianach. Przeczytaj, na jakie szaleństwa pozwala farba tablicowa i jak proste jest malowanie za jej pomocą.

Malowanie po ścianach bez ograniczeń – na to pozwala farba tablicowa!

Jedną z ważniejszych cech takiej farby jest to, by była odporna na ścieranie i zapewne dość częste mycie wodą. Taka farba charakteryzuje się też tym, że jej zapach jest niemalże niewyczuwalny dla naszego nosa, a przede wszystkim jest jak najbardziej bezpieczna. Farba tablicowa nadaje się do ścian w każdym pomieszczeniu począwszy od dziecięcych pokoi, salach szkolnych poprzez kuchnię, a skończywszy na salach konferencyjnych. Spokojnie możemy pomalować powierzchnię, na której wcześniej znajdowała się stara farba. Jednak wcześniej musimy zrobić próbne malowanie. Jak wynik będzie pozytywny i zadowalający możemy przygotowywać daną ścianę na malowanie.

Wiadomym jest, że przed taką czynnością powierzchnię trzeba odpowiednio przygotować. Musimy pozbyć się kurzu, brudu i tłustych plam. Przed użyciem pamiętajmy, by taką farbę dokładnie wymieszać. Jeśli chodzi o dobór kolorów, tutaj mamy z czego wybierać. Producenci oferują nie tylko standardową czarną farbę tablicową, ale także np. szarą, granatową czy zieloną. Dodatkowym aspektem, przez który warto zainteresować się tego typu wyrobem jest fakt, że w ofercie niektórych producentów jest farba tablicowa magnetyczna. Po niej można nie tylko pisać kredą, ale też przyczepiać do niej magnesy. Najlepiej te neodymowe.

Kto powinien zaopatrzyć się w farbę tablicową?

Tak, jak było to wspomniane – farba tablicowa to bardzo dobry wybór dla rodzin, które mają dzieci lubiące rysować po wszystkim, ale też osób prowadzących szkolenia lub restaurację. Dobrym argumentem jest to, że na takiej ścianie można spokojnie pisać zadania dla grup, czy listę zakupów dla kucharzy.

Zaletą farby tablicowej jest też fakt, że jest ona odporna na uszkodzenia, nie trzeba więc martwić się tym, że się ją zedrze lub porysuje. Poza tym (oczywistym) plusem tego typu wyrobu jest jego zmywalność. Wystarczy przetrzeć ją szmatką, aby powierzchnia znów była gotowa do pozostawienia na niej malunków lub notatek.

pokój dziecięcy Previous post Odśwież pokój swojego dziecka w szybki i tani sposób!
zasłony Next post Ciemniejsze zasłony dla dzieci.