Jak wybrać podłoże do akwarium? Sprawdzamy

podłoże do akwarium

To, jaki żwir do akwarium wybierzesz, będzie miało ogromny wpływ na dalsze funkcjonowanie życia w Twoim zbiorniku. To właśnie od podłoża zależą bowiem właściwości zarówno biologiczne, jak i chemiczne wody. Jak zatem wybrać odpowiedni rodzaj podłoża do akwarium? Podpowiadamy.

Jeżeli kupisz odpowiednie kamienie do akwarium zapomnisz o problemach związanych z gniciem korzeni roślin, czy też rozwojem bakterii chorobotwórczych. Konkretne podłoża mogą bowiem hamować rozwój niebezpiecznych dla Twoich ryb chorób. Ponadto odpowiednie rozwiązania, takie jak korzenie oraz większe kamienie są idealne do tego, aby stworzyć z nich oryginalne kryjówki dla ryb. Dzięki temu będą się one lepiej czuły w swoim nowym domu.

Kamyki do akwarium czy żwir do akwarium?

Najczęściej stosowane podłoże w akwarystyce, czyli czarny żwirek do akwarium. Jest to świetne podłoże dla roślin, jednak nie stanowi dla nich żadnych związków odżywczych. Podczas zakupów warto wybierać takie propozycje, które z biegiem czasu stają się coraz bardziej zwarte, dzięki czemu rośliny łatwiej się ukorzenią. Najdrobniejszy rodzaj żwiru jest świetny dla wszelkiego rodzaju drobnych roślinek, jednak może być niebezpieczny dla ryb, w szczególności tych przydennych, ponieważ może posiadać ostre krawędzie. Najczęściej stosowany zdecydowanie jest żwir nieco grubszy, wielkości ziaren grochu. Na polskim rynku dostępne są również kamienie do akwarium. Te z kolei najczęściej składają się z łupków, granitu oraz marmuru. Można powiedzieć, że nie mają one wpływu na właściwości chemiczne wody. Przede wszystkim podczas wyboru tego typu rozwiązania, warto zwrócić uwagę na to, aby kamienie nie posiadały żadnych ostrych krawędzi, ponieważ byłoby to szalenie niebezpieczne dla hodowanych przez Ciebie ryb.

Podłoże do akwarium dla początkujących

Jako początkująca osoba z pewnością powinieneś postawić na najbardziej bezpieczną opcję, czyli żwir. Dużym atutem jest to, że możesz wybierać spośród kilku kolorów, dzięki czemu Twoje akwarium może się wyróżniać na tle innych ciekawym designem. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jaki żwirek do akwarium wybrać, koniecznie odwiedź stronę internetową sklepu MSell24h. Tam czeka na Ciebie wiele propozycji w bardzo przystępnych cenach. W tym przypadku najwyższa jakość idzie w bardzo z doskonałą ceną. Ponadto dużym atutem jest również szybka wysyłka zaledwie w ciągu dwudziestu czterech godzin.

ściana fototapeta Previous post Pomysł na ściany, czyli piękno fototapet
folie ogrodowe Next post Folie ogrodowe – wszystko co należy wiedzieć