Ekologiczna budowa z płytami g-k

płyty g-k

We współczesnym budownictwie coraz więcej uwagi poświęca się ekologii. Oprócz tego, że stosowanie eko-materiałów i wybór bezpiecznych dla środowiska rozwiązań systemowych jest obecnie w modzie, to staje się pewnego razu obowiązkiem i wymogiem. Stosowane od lat płyty gipsowo-kartonowe idealnie wpisują się w nurt promujący bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego.

Gips – tworzywo ekologiczne 

Od pokoleń gips, tak jak ceramika i wapno, jest powszechnie stosowanym materiałem budowlanym. Na początku swojej historii używany był do pokrywania ścian i podłóg. Badania naukowe potwierdziły, że surowiec ten w zupełności spełnia kryteria ekologiczne, wykazując pozytywne parametry biologiczne i funkcjonalne. Dzięki swoim zaletom stosowany jest w już w różnych gałęziach przemysłu. 

Specyfika płyt g-k 

To, co wyróżnia produkty na bazie gipsu, to przede wszystkim niska przewodność cieplna i wysoka przepuszczalność pary wodnej. Dzięki temu w domu lub pomieszczeniu biurowym możliwe jest osiągnięcie optymalnego mikroklimatu. Stosowanie płyt gipsowo-kartonowych jest idealnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na alergię. Wchłaniają  nadmiar wilgoci z powietrza i zwracają go, gdy we wnętrzu zaczyna być odczuwalna suchość.  

Dla ekologii olbrzymie znaczenie ma fakt, że materiał ten nie emituje do środowiska żadnych toksycznych substancji. Nie posiada zapachu i stanowi barierę dla rozwoju pleśni i grzybów. Dzieje się tak za sprawą bardzo neutralnego odczynu PH, który wynosi 7. Płyty g-k charakteryzują się niską zawartością pierwiastków promieniotwórczych, ich produkcja i utylizacja odbywa się zgodnie z założeniami ekologii, dodatkowo poddawane są również recyklingowi. Jeszcze jedną zaletą przemawiającą za stosowaniem opisywanych płyt w budownictwie jest redukcja rozprzestrzeniania się hałasu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na blogu https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/sucha-zabudowa/plyty-g-k-sa-eko.  

Połączenie tych wszystkich walorów, dostępne w atrakcyjnej cenie, jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących środowisko naturalne. Coraz większa świadomość klientów na temat ekologii i przestrzegania jej zasad w każdej dziedzinie życia, również budownictwie, skłania ich do podejmowania odpowiedzialnych i bezpiecznych decyzji. Płyty gipsowo-kartonowe są gwarancją dobrego wyboru. 

odporność ogniowa Previous post Ściany odporne na ogień – jak je wybudować?
Dom energooszczędny Next post Myślisz o budowie domu energooszczędnego? Musisz to wiedzieć!