Panele ścienne a moda

panele ścienne

Często przeglądając zdjęcia, oglądając filmy sprzed kilkunastu, kilkudziesięciu lat, zauważamy, że to, co kiedyś było modne, dzisiaj wydaje się nie do pomyślenia. Fryzury, odzież, wystroje wnętrz nieco się na zdjęciach i filmach zdezaktualizowały. Oczywiście pewne trendy wracają, co do tego nie ma wątpliwości. Szczególnie te, które w swoim czasie mocno oddziaływały na wyobraźnię. Tym bardziej ciekawe jest, czy dzisiejsze wystroje wnętrz, jego elementy, jak na przykład panele ścienne, będą również robiły takie wrażenie, jak dzisiaj.

Ciekawe jest to, że osoby, które urodziły się na przykład w latach sześćdziesiątych XX wieku, przechodziły różne etapy, w których zmieniało się spojrzenie na poszczególne trendy. Ciekawe, ponieważ za każdym razem wydaje się, że jesteśmy przekonani do tego, co aktualnie jest na topie. A potem, po latach, wydaje nam się to mocno passe. Trudno powiedzieć, jak będą odbierane panele drewniane za lat kilkanaście. Pewne jest natomiast to, że dzisiaj są cenione i wykorzystywane.

Kto decyduje

Jest taka słynna scena w filmie ,,Diabeł ubiera się u Prady”, kiedy szefowa dużego, modowego czasopisma, strofuje praktykantkę. Dzieje się to w sytuacji, kiedy młoda kobieta zachowuje się w sposób, który nie podoba się naczelnej. Wtedy tłumaczy ona praktykantce, że to, co ma na sobie, nie wybrała dlatego, że podjęła jakiś słuszny wybór podczas zakupów. Nie. Stało się tak, bo właśnie w tym modowym czasopiśmie, kilka lat temu, zdecydowano, że będą stawiać na taki, a nie inny kolor i na taki, a nie inny styl. I to w tym piśmie zrodził się zamysł, co będzie modne, za czym ludzie będą się oglądać i jakie decyzje będą podejmować.

Żeby było wygodnie

Rzecz w tej konkretnej sytuacji dotyczyła odzieży. Ale przecież często się o tym mówi, że za tym lub innym trendem, stoją konkretne osoby, które posiadają i wrażliwość i pewną estetyczną wizję. To prawie tak samo, jak idee, które rodzą się na uniwersytetach lub w pracach badaczy. Najpierw znane są one wąskiemu gronu, a za jakiś czas, czasami nawet po kilkudziesięciu latach, żongluje się nimi podczas spożywania obiadu. W sensie, że są one już na tyle popularne, że rozmawia się o nich w potocznych sytuacjach. Aczkolwiek trzeba zaznaczyć, że w tym samym czasie powstają nowe rozwiązania, nowe myśli, które za jakiś czas staną się udziałem coraz większej grupy ludzi.

Zatem chociaż wszystko ulega pewnej erozji, to jednak nie ma co się na to oglądać. Warto cieszyć się tym, co dzisiaj i tak planować sobie wnętrza mieszkań, aby były one wygodne i sprawiały nam sporo radości.

meble z drewna Previous post Meble z drewna – nowoczesność a tradycja
tanie włóczki Next post Czy pasja zmienia się w życie zawodowe