Meble z drewna – nowoczesność a tradycja

meble z drewna

Kiedy już podjęliśmy decyzję o tym, że warto mieć wokół siebie meble z drewna, zachodzi pytanie, czy tylko jesteśmy w stanie uzyskać tradycyjne wyposażenie, czy coś więcej. Najczęściej bywa tak, że zamawiamy sobie drewniany blat, szafkę pod lampkę nocną, czasami jest to drewniany regał na książki. Zdarza się, że i schody. Mamy dzięki temu naturalny rodzaj zamiennika. Coś oryginalnego, co nie wyszło spod taśmy i nie przypomina produkcyjniaków. Ale czy jesteśmy w stanie pójść krok dalej? Szczególnie jeżeli interesują nas nowoczesne, dizajnerskie rozwiązania?

 Rzeczywiście jest tak, że drewno kojarzy nam się najczęściej z czymś stylowym i naturalnym. Często jest też tak reklamowane. Mówi się, co jest zresztą prawdą, że każde drewno jest osobne, różny rozkład słojów, czasami kolor, jego twardość, sposób, w jaki reaguje na wilgoć itp. Patrzymy na plastikowy blat i zastanawiamy się, jakby on wyglądał, gdybyśmy go wymienili na drewniany. Ponadto przy okazji drewna spotkać się możemy z czymś nieuchwytnym. Wiemy, że tworzy ciepłą, przyjazną atmosferę i pozwala czuć się komfortowo.

Pewna tradycja

Mamy więc do czynienia z pewną tradycją, bo od zarania dziejów tak właśnie przedstawia się możliwości, jakie dają produkty wykonane z drewna. Zatem zasadne jest pytanie, czy możemy mieć coś więcej, ponad wielowiekową tradycję. Ponad zamiennik – chociaż podkreślmy to stanowczo, zwrot zamiennik używamy nie dlatego, żeby deprecjonować meble z drewna, ale jako pewien sposób myślenia, który przeciwstawia zwyczajowość – nowoczesności.

Nowoczesny styl

Otóż trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, że nasze pomieszczenia bez problemu mogą osiągnąć dizajnerski, nowoczesny styl dzięki meblom z drewna. Nic nie stoi na przeszkodzie. Chociaż na pewno, warto rozejrzeć się wokół siebie i sprawdzić, które stolarnie się w tym specjalizują. Jest to o tyle ważne, że jeżeli na taką trafimy, to spotkamy też stolarzy, specjalistów, którzy projektując meble, myślą również w ten sposób. Dzięki temu będziemy mieli okazję nie tylko o tym porozmawiać, ale również sprawdzić ich dotychczasowe projekty. Przekonamy się wtedy, czy ten rodzaj myślenia o nowoczesnym wystroju pasuje do naszej wrażliwości.

Inne rozwiązania

Istnieją również takie rozwiązania, że stolarnie oferują i miejsce i sprzęt, który pozwala klientom wykonać część produktu, a nawet całość. Wiąże się to z dodatkowymi opłatami, ale jeżeli jesteśmy w stanie wykonać sami coś, co mamy w głowie, a niekoniecznie potrafimy o tym opowiedzieć, to warto wiedzieć, że istnieją i takie możliwości.

Zatem nie musimy się obawiać, że nowoczesny wystrój nie może składać się z drewnianych produktów. Przeciwnie jest to możliwe, a sama praca z drewnem, przekonuje, że nie ma w tym zakresie żadnej tajemnicy i wszystko jest możliwe.

wnętrze w skandynawskim stylu Previous post Jak urządzić wnętrze w skandynawskim stylu?
panele ścienne Next post Panele ścienne a moda