Jak urządzić wnętrze w skandynawskim stylu?

wnętrze w skandynawskim stylu

Nowoczesny minimalizm należy obecnie do najpopularniejszych stylów wystroju wnętrz. Trend, który narodził się w mroźnej Skandynawii cieszy się dużym zainteresowaniem również w naszym kraju. Jak zatem urządzić wnętrze zgodnie z minimalistycznymi zasadami?

Brak zbędnych ozdób, proste konstrukcje mebli oraz trzymanie się określonej palety kolorystycznej. Minimalistyczny styl urządzania wnętrz wydaje się prosty, jednak warto skorzystać ze sprawdzonych wskazówek, dzięki którym w twoim wnętrzu zagoszczą harmonia oraz skandynawski klimat.

Sypialnia w minimalistycznym stylu

Zacznijmy od sypialni, która często bywa zagracana przez wiele zbędnych przedmiotów. Tymczasem jeżeli w urządzaniu tego pomieszczenia kierować się zasadami skandynawskiego minimalizmu, kluczowe jest ograniczenie liczby rzeczy, które znajdą się w sypialni. Najważniejsze są oczywiście szafa oraz łóżko. Ten pierwszy mebel najlepiej dopasować w pełni do wymiarów pokoju, żeby stracić jak najmniej przestrzeni. Pamiętajmy, że minimalizm dotyczy nie tylko estetyki, ale jest również wyjątkowo praktyczny. Jeśli chodzi o wybór łóżka w skandynawskim stylu, będziemy unikać bogatych zdobień oraz wymyślnych zagłówków. Postawimy raczej na nieskomplikowaną konstrukcję. Ciekawym kompromisem między ciekawym wyglądem a prostym wzornictwem może być łóżko tapicerowane. Pokryta materiałem obudowa jest zarówno elegancka i przyjemna, ale również wpisywać się w minimalistyczny wystrój. Zwłaszcza obicie w pastelowych kolorach znakomicie pasuje do skandynawskiego stylu.

Salon bez zbędnych ozdób

Prawdziwym wyzwaniem w urządzaniu wnętrz w skandynawskim stylu jest salon. W większości mieszkań i domów to najbardziej reprezentatywny pokój, gdzie chcemy zaprezentować wszystko co najlepsze, kiedy odwiedzają nas goście. Tymczasem w minimalistycznym stylu brakuje miejsca na nadmierne zdobnictwo. Postawimy raczej na proste, ale bardzo przytulne meble drewniane, które ocieplają wnętrze i sprawiają wrażenie lekkich, a także zgrabnych. Tego typu wystrój polecamy szczególnie w małych pomieszczeniach, gdzie każdy metr kwadrantowy jest na wagę złota, a drewniane meble mogą optycznie powiększyć salon. Oczywiście decydując się na skandynawski wystrój, nie musimy zupełnie rezygnować z ozdób. Świetnym uzupełnieniem salonu mogą być np. pastelowe poduszki, a na ścianach znakomicie pasować będą minimalistyczne grafiki. Wnętrza w stylu skandynawskim są też dobrze oświetlone. Jeśli brakuje nam naturalnego światła albo okna wychodzą nie niekorzystną stronę świata, zadbajmy o dobre oświetlenie wewnątrz.

Instalacja fotowoltaiczna wykonana przez firmę APP Energy w Lublinie Previous post Czy w 2021 roku mieszkańcy Lublina będą mogli skorzystać z programu “Mój Prąd”?
meble z drewna Next post Meble z drewna – nowoczesność a tradycja