Odpowiednia pielęgnacja drewnianej podłogi

drewniana podłoga

Podłogi drewniane lubimy za estetyczny, nienachalny wygląd i duże szanse aranżacyjne. Pasują do każdej konwencji, idealnie zaznaczają zarówno innowacyjny styl miejskiego apartamentu, jak również delikatny urok tradycyjnego pomieszczenia. Co więcej, sprawy atrakcyjne to jedynie jeden spośród walorów drewnianych wykończeń. Wielu przedsiębiorców przyciąga uwagę przede wszystkim na długowieczność drewnianych podłóg i możliwość renowacji. Drewniane podłogi mogą zostać w domu bądź mieszkaniu chociażby kilkadziesiąt lat, wymagając odnowienia właśnie po kilkunastu latach używania. Eksperci z cyklinowanie Gdańsk doradzą we wszystkich sprawach związanych z twoją drewnianą podłogą.

Po czym poznać, iż podłoga potrzebuje cyklinowania?

Zakup starego domu lub mieszkania w kamienicy niejednokrotnie wiąże się z potrzebą zrobienia remontu. Zwykle odnowienia potrzebuje też podłoga. Gdy jest ona zrobiona z drzewa, nowy posiadacz staje przed problemem – wymienić ją lub odnowić. Podjęcie decyzji potrzebuje przede wszystkim analizy stanu parkietu oraz możliwości poddania go renowacji. W kilkudziesięcioletnich domach można napotkać podłogi zrobione z litego drzewa metodą na pióro oraz wpust. W zestawieniu do nowoczesnych paneli lub desek łączonych są one zdecydowanie lepsze oraz bardziej cenne.

Na czym polega cyklinowanie parkietu?

Cyklinowanie Gdynia to kilkuetapowy mechanizm wykończenia podłogi, wyeliminowania nierówności, rys, wygładzenia oraz przygotowania do konserwacji, aby parkiet mógł doskonale służyć poprzez lata. Stosuje się do owego zwykle specjalistycznych uniwersalnych maszyn, cykliniarek. Na cyklinowanie podłogi składa się parę kroków. Po precyzyjnym odkurzeniu podłogi zaczynamy wygładzanie z zastosowaniem tarczy z gruboziarnistym papierem ściernym. Po takim pierwszym wyczyszczeniu podłogi dochodzimy do sprawdzenia, czy nie ma braków oraz rys w parkiecie. Gdy odnajdziemy takowe, zakrywamy je specjalistycznym roztworem wypełniającym. Następnym krokiem renowacji podłogi jest jej czyszczenie – robimy to do czasu, aż osiągniemy spójną, gładką przestrzeń. Wówczas nasz parkiet, po odkurzeniu pełnej jego przestrzeni, czeka już jedynie na lakierowanie.

Kiedy wybrać lakier natomiast kiedy olejowanie?

Lakier utwardza przestrzeń podłogi – jest ona niezwykle wytrzymała oraz odporna na naruszenia mechaniczne oraz wycieranie. Podłodze można nadać charakter gładkiej oraz błyszczącej przestrzeni lub dobrać rezultat bardziej matowy. Łatwo ją podtrzymać w czystości, natomiast jej wygląd dodaje miejscu estetyki oraz bardziej eleganckiego stylu. Istotną sprawą jest również dobór lakieru. Olejowanie to całkowicie odmienny sposób zabezpieczenia drewnianej podłogi. Tenże środek nie tworzy powłoki na przestrzeni, natomiast wchodzi głęboko w formę oraz zabezpiecza drewno.

W sprawach związanych z pielęgnacją parkietów i podłóg drewnianych zaleca się kontakt ze specjalistami w tej dziedzinie. Warto postawić na cyklinowanie Trójmiasto, żeby twoja podłoga odzyskała dawny blask.

stoiska wystawiennicze Previous post Jakie powinny być stoiska wystawiennicze?
garaż blaszany Next post Dlaczego warto posiadać garaż blaszany