Dlaczego warto posiadać garaż blaszany

garaż blaszany

Wiele osób, które planuje garażować swój pojazd, zastanawia się, jaki garaż postawić. Jak wiadomo, garaż pozwala utrzymać samochód w dobrym stanie, chroni go przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi i minimalizuje ryzyko przykrych zdarzeń takich jak włamanie do pojazdu lub nawet kradzież. Zastanawiając się nad tym, jakiego materiału użyć do budowy swojego garażu, należy wziąć pod uwagę tanią i solidną konstrukcję, jaką jest garaż blaszany.

Czas montażu, koszta oraz konserwacja

Jeżeli w procesie wyboru naszym głównym czynnikiem jest cena, wtedy definitywnie powinniśmy postawić na garaż blaszany. Bez względu na to, jaką blachę wykorzystamy w celu budowy naszego garażu, cena takiej budowy jest znacznie niższa niż wymurowanie garażu betonowego. Najtańsze garaże można kupić już za około 1000 złotych. Cena oczywiście wzrasta w momencie, gdy zdecydujemy się na budowę garażu z lepszego jakościowo materiału jak blacha ocynkowana. Jednak jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które będzie nam służyć przez wiele lat. Budowa i montaż garażu blaszanego to bardzo szybki proces. Szybkość ich postawienia sprawia, iż jest to pierwszy wybór dla wszystkich osób, którym zależy na jak najszybszym okresie postawienia garażu. Co istotne, w razie potrzeby garaż blaszany może zostać poddany demontażowi, co samo w sobie jest bardzo szybki procesem, a elementy garażu mogą zostać przechowane na wypadek potrzeby ponownego montażu. Sama kwestia konserwacji również nie jest skomplikowana w przypadku garażu blaszanego. Oczywiście w celu utrzymania długowieczności konstrukcji, należy konserwacji blachy dokonywać regularnie, jednak nie wiąże się to z żadnymi dużymi kosztami oraz długim czasem.

Możliwość stworzenia estetycznej i miłej dla oka konstrukcji

Na pierwszy rzut oka ciężko wyobrazić sobie garaż blaszany cieszący oko. Jednak obecnie coraz częściej wykorzystuje się specjalne farby oraz powłoki akrylowe, które nadają garażowi bardzo ciekawy oraz estetyczny wygląd. Wybór farb jest bardzo szeroki, w związku z czym z powodzeniem można dobrać kolor zgodny z naszymi oczekiwaniami lub taki, który będzie pasować do domu lub innych konstrukcji, które mamy na działce.  Dodatkowym atutem związanym z korzystania ze specjalnych produktów akrylowych jest to, że w skuteczny sposób chronią całą konstrukcję przed korozją oraz czynnikami zewnętrznymi jak wiatr, oraz deszcz. Powłoki akrylowe przeciwdziałają również rozwijaniu się grzyba i pleśni.

Garaże na zamówienie

Wiele firm, zajmuje się także tworzeniem garaży blaszanych na zamówienie. Jeżeli przyjrzymy się na przykład firmie Damari, to zobaczymy że możliwości kreacji garażu są naprawdę ogromne. Samo możemy wybrać, nie tylko wysokość i długość garażu, ale także rodzaj dachu, bramy czy drzwi bocznych. Zdecydowanie dobry wybór, dla osób które chcą aktywnie korzystać ze swojego garażu.

Inne zalety płynące z posiadania garażu blaszanego

Wprawdzie wiele osób przeciwnych blaszanym garażom uważa, że konstrukcja nie zdaje egzaminu w czasie bardzo niskich temperatur, jednak bardzo łatwo można zniwelować tę wadę poprzez ocieplenie garażu bądź wykorzystanie styropianu zarówno na zewnętrznej, jak i wewnętrznej stronie budynku. Garaż blaszany to bardzo trwała konstrukcja, która będzie spełniać swoją funkcję przez długie lata. Im lepsza    jakość wykorzystanej blachy, tym większą mamy pewność, że budynek nie straci swojej funkcjonalności, tym bardziej, jeśli dodatkowo zabezpieczymy go odpowiednią powłoką antykorozyjną.

drewniana podłoga Previous post Odpowiednia pielęgnacja drewnianej podłogi
przysłony okienne Next post Wielofunkcyjne przesłony okienne do nowego mieszkania.