Wielofunkcyjne przesłony okienne do nowego mieszkania.

przysłony okienne

Nowe mieszkanie to nowe wyzwania związane z jego urządzaniem. Zanim zabierzesz się za urządzanie, dokładnie przemyśl swój plan, by twój dom był nie tylko stylowy, ale też praktyczny. Równie ważną kwestią jest sposób przesłonięcia okien. Powierzchnie szklane stanowią dużą część metrażu twojego mieszkania, dlatego muszą być częścią całości, doskonale się w nią wpisywać, a jednocześnie chronić przed zbytnim światłem słonecznym oraz zapewniać prywatność mieszkańcom. Podpowiadamy, które przesłony okienne mogą spełnić twoje oczekiwania.

Rolety wolnowiszące oraz rolety dzień i noc

Gdy pojawiły się na rynku wzbudziły ogromne zainteresowanie. Utożsamiano je z nowoczesnością, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zaproponowanym przez producentów. Mechanizm łańcuszkowy, który ułatwiał obsługę, specjalnie impregnowana tkanina, która stanowiła prawdziwą tarczę dla wpadającego światła słonecznego. Wszystkie te cechy całkiem nowego produktu były swego czasu prawdziwą rewolucją. Dzisiaj wszystkie te cechy są powszechnie znane i nadal cenione, zwłaszcza że i konstrukcja, i sama tkanina są cały czas ulepszane. Na rynku dostępna jest bardzo duża gama kolorów, wzorów i faktur tkaniny. Doskonale się komponują z każdym wystrojem wnętrza, dzięki czemu są niezwykle uniwersalne i dają duże możliwości aranżacyjne. 

Rolety dzień i noc to odpowiedź producentów rolet na potrzeby coraz bardziej wymagającego klienta. Cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem dzięki swej uniwersalności – doskonale się sprawdzają zarówno w mieszkaniu, jak i biurze czy instytucji publicznej. Do ich budowy zastosowano metodę naprzemiennie ułożonych pasów, prześwitujących i transparentnych. Możliwość ich bardzo sprawnego i precyzyjnego ustawienia pozwala na maksymalne wpuszczenie światła do pomieszczenia lub jego maksymalnego ograniczenia. Tkanina jest niezwykle odporna na wszelkie zabrudzenia, co jest dodatkowym plusem.

Plisy

Plisy okienne to oryginalny i łatwy sposób przesłonięcia okna, zapewniając prywatność, a także dobre rozwiązanie dla ochrony wnętrza przed zbytnim nagrzewaniem się. Na pierwszy plan wychodzi innowacyjne działanie mechanizmu, można je ustawić w każdej pozycji, zasłaniając tylko wybraną dowolną część okna lub jego całość – po całkowitym rozłożeniu plis. Daje to dużą możliwość kontrolowania wpadającego światła słonecznego. Możliwość zsuwania plis zarówno od góry, jak i od dołu zapewniają dwie prowadnice. Funkcjonalność plis sprawia, że sprawdzą się one w niemal każdym pomieszczeniu bez względu na jego ekspozycję na słońce.

Verticale 

Verticale są też znane pod nazwami wertykale i panele pionowe. Są najlepszym rozwiązaniem na duże powierzchnie przeszklone, na których tradycyjne rolety nie sprawdzą się tak dobrze ze względu na trudność utrzymania czystości oraz utrudnienie w użytkowaniu na co dzień. Stanowią one bardzo dobrą ochronę przed zbytnim nasłonecznieniem, doskonale odbijają promienie słoneczne, przez co pomieszczenie nie nagrzewa się. Innowacyjna konstrukcja verticali daje możliwość sterowania światłem poprzez regulowanie pasów.

Wertykalami można sterować za pomocą sznurka, by zsunąć panele, oraz łańcuszka, by je obrócić. Istnieje też możliwość zdalnego sterowania pasami, dzięki wbudowanemu napędowi, za pomocą pilota lub przełącznika.Nowe technologie dostępne na rynku umożliwiają sterowanie wertykalami za pomocą smartfonu lub tabletu z centralą inteligentnego domu.

Dobór odpowiedniej przesłony okiennej zapewni komfort przebywania w pomieszczeniu i zagwarantuje stylowe wykończenie okien. Firma Solaro zapewnia fachową pomoc w wyborze odpowiednich produktów, wsparcie techniczne oraz serwis.

garaż blaszany Previous post Dlaczego warto posiadać garaż blaszany
basen Next post Chlorowanie i filtracja w basenach – co musisz wiedzieć?