Płynne przejście warstw

kuchnia

Panele winylowe są obecnie popularnym rozwiązaniem występującym w wielu pomieszczeniach, zarówno tych biurowych jak i mieszkalnych. Z drugiej strony równie popularnym rozwiązaniem jest użycie podłóg drewnianych. Panele winylowe są bardzo wygodne w użytkowaniu, dobrze zachowują się w ogrzewanych podłogach, są łatwe do czyszczenia, tanie a także łatwe do ułożenia. Podłogi drewniane również nie odstają i posiadają wiele zalet, są bardzo klasyczne, trwałe i pasują do wielu pomieszczeń. Co w sytuacji gdy chce się połączyć te dwa style i zastosować tzw. Płynne przejście? Właśnie w tym artykule znajdzie się odpowiedź na powyższe nurtujące pytanie.

Łączące spoiwo

Obecnie często projektowane są tzw ,,otwarte kuchnie” umożliwia to bezpośrednie przejście powierzchni kuchni do innego pomieszczenia np. salonu. W takim wypadku właśnie będą stosowane poniższe rozwiązania.

Podstawowym elementem który będzie znajdował się pomiędzy tymi elementami będzie występowanie szczeliny dylatacyjnej. Szczelina taka mówiąc bardzo prosto i ogólnie będzie zapewniała ruch powietrza i wraz z listą dylatacyjną będzie zabezpieczać przed rozchodzeniem się płytek. Jest to częste w przypadku struktur podatnych na zmiany wilgotności i temperatury. W właśnie takie miejsca bardzo często montowane są listwy łączące. Występują one w wielu kolorach przez co mogą dopasowywać się do otoczenia pozostając niedostrzegalne. Jest również możliwość wyboru bardziej oryginalnych kolorów jak złoty nadających blask i powiew świeżości eksponując punkt przejścia.

Do innych rodzajów łączyw można zaliczyć korek. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż jest tani i przede wszystkim odporny na wilgoć – nie puchnie – nie zmieni swojej struktury. Idealnie wpasowuje się w łączenia z których jedną stronę stanowi drewno przez co mogą pozostać niewidzialne.

W momencie gdy niechętne jest stawianie listew i korków można zastosować specjalną spoinę elastyczną. Aplikuje się ją po montażu obu rodzajów płytek. Jest ona w różnych kolorach więc bez obawy dopasujemy go do koloru podłogi. To wyjście zapewnia wysoką wytrzymałość i trwałość.

Wnioski

Nie ma tutaj jednej, jedynej metody która będzie perfekcyjna. Każda będzie dobra, wszystko zależeć będzie od predyspozycji i gustu osoby która decyduje się na łączenie podłogi z panelami winylowymi. Najważniejszym jest to, aby efekt końcowy podobał się użytkownikom mieszkania, bo to oni będą w nim mieszkać.

Artykuł powstał we współpracy z naszym partnerem – winyl podłoga – Greenfloor

kuchnia Previous post Kuchnia nowoczesna, skandynawska, rustykalna. Jaki wystrój kuchni?
klinkier Next post Klinkier – jak powstaje i skąd jego trwałość?