Więcej niż stan deweloperski – mieszkania nad Bałtykiem

blok

Marzy Ci się mieszkanie na Pomorzu, które będzie można szybko przystosować do zamieszkania? W Rumi niedaleko Redy i Gdyni powstaje osiedle, gdzie oddawane są lokale w standardzie deweloperskim Premium. Co to oznacza dla kupujących i dlaczego taka opcja może być atrakcyjna?

Drzwi i okna

W celu zapewnienia bezpieczeństwa, każde mieszkanie w kompleksie Novum Rumia posiada drewniane drzwi antywłamaniowe. Wewnątrz pomieszczeń są trzyszybowe, sześciokomorowe okna (lepsza izolacja cieplna). Parapety zostały wykonane z konglomeratu marmurowego.

Ściany i sufity

Przy ścianach w trakcie remontów zawsze jest dużo pracy. W przypadku stanu deweloperskiego Premium możemy wejść do mieszkania i zdecydować, czy wolimy je np. pomalować, czy położyć tapetę (ewentualnie wykorzystać inne dostępne na rynku opcje). Jest tak, ponieważ ściany oraz sufity są:

  • szpachlowane,
  • gruntowane,
  • malowane na biało (dwukrotnie, aby uzyskać dobre i trwałe pokrycie farbą).

Ogrzewanie

Czymś, co może pochłonąć sporo środków i czasu jest montaż ogrzewania. Piec zajmuje sporo miejsca w mieszkaniu, jego konserwacja jest kosztowna – podobnie montaż i elementy systemu odpowiedzialnego za utrzymanie ciepła. Często trzeba ingerować w ściany (rurki doprowadzające ciepłą wodę) etc.

Na osiedlu Novum Rumia oddawane lokale w stanie deweloperskim Premium mają już w pełni sprawną i funkcjonalną instalację grzewczą. Woda pochodzi z miejskiej ciepłowni, dlatego nie musimy się zajmować np. piecem gazowym i jego konserwacją. W lokalach założone są kaloryfery panelowe, jednak na niewiele by się one zdały, gdyby nie możliwość ustawiania temperatury, jaką chcemy. Wszystkie mieszkania na sprzedaż nad morzem w kompleksie Novum Rumia wyposażone zostały w sterownik pracy instalacji grzewczej. Dzięki niemu będziemy temperaturę jaką pożądamy i kiedy chcemy w naszych pomieszczeniach.

Nie tylko samo mieszkanie

Przy zakupie mieszkania… nie jest ważne tylko samo mieszkanie. Oprócz dobrej lokalizacji dużym profitem mogą się okazać pomieszczenia dodatkowe. W Novum Rumia pierwsza kondygnacja przeznaczona jest na garaże. Gdy wszędzie brakuje miejsc postojowych – jest to w cenie. Poza tym każdy mieszkaniec otrzymuje komórkę lokatorską, którą pomalowano i wyłożono płytkami. Warto również wspomnieć, że znajduje się na tym samym piętrze co zakupiony lokal.

Ważna jest także część mieszkania, która jest niejako poza nim – balkon. W przypadku Novum Rumia jest on wyłożony płytkami, z zainstalowanym oświetleniem oraz z kontaktem.

pompa ciepła Previous post Czy pompy ciepła się opłacają? Czy warto ogrzewać pompą ciepła?
ogród Next post Oprawy ogrodowe – kupuj wygodnie przez platformę B2B