Niezbędne wyposażenie kuchni – lista

kuchnia

Jeśli urządzasz swoją pierwszą kuchnię, możesz mieć dużo pytań na temat jej wyposażenia. Na pewno jest kilka rzeczy, które musisz kupić do kuchni, aby w ogóle zacząć w niej funkcjonować. Poniżej przedstawiamy listę niezbędnych sprzętów.

Sprzęty do gotowania i naczynia

W żadnej kuchni nie może zabraknąć garnków i innych akcesoriów do gotowania. Naczynia i inne elementy, których używamy na co dzień są niezbędne, aby kuchnia używana była w odpowiedni sposób. Różne akcesoria kuchenne wymienia też gar.com.pl. Jakie konkretnie naczynia powinieneś kupić do kuchni? Niezbędne okażą się na pewno:

  • garnki,
  • patelnie,
  • miski,
  • szklanki i filiżanki.

Tego rodzaju akcesoria możesz kupić w różnych rozmiarach. Garnki wykonane mogą być też  z różnych materiałów.  Najczęściej są to stopy aluminium, miedzi, żeliwo, szkło czy ceramika. Często wybieranymi są także naczynia żaroodporne.

Natomiast talerze i filiżanki mogą być wykonane zarówno z porcelany, jak i szkła – najważniejsze, żeby nie były zbyt delikatne i narażone na tłuczenie się.

Jakie sztućce do kuchni?

Niezbędne wyposażenie kuchni to także sztućce. Oprócz klasycznych sztućców, powinieneś też zainwestować w nieco bardziej finezyjny zestaw – przyda się on, kiedy będziesz przyjmować gości podczas wyjątkowej okazji. Powinieneś także zadbać o łyżkę do zupy, łopatkę do przekładania jedzenia na patelni, czy większy szpikulec, który możesz użyć do wyciągania mięsa lub innego rodzaju żywności z piekarnika. Wśród sztućców niezbędne wyposażenie kuchni to:

  • widelce,
  • łyżki,
  • noże,
  • duża łyżka do zupy,
  • szpachelka.

Możesz również poszerzyć swój zestaw o różnego rodzaju rozmiary widelców i łyżek, używanych zależnie od podawanej potrawy. O tym, jakie sztućce pasują do danego dania, możesz poczytać w różnego rodzaju książkach o sztuce savoir vivre.

Inne wyposażenie kuchni

Sztućce, garnki i talerze to podstawa w każdej kuchni, istnieją jednak również sprzęty, bez których nie może obyć się żadna nowoczesna kuchnia. Są to między innymi wszystkie roboty kuchenne, które ułatwiają gotowanie, krojenie i inne czynności, związane z przygotowaniem żywności. Do kuchni przyda Ci się więc blender – ręczny lub kielichowy. Ten ostatni jest dużo wygodniejszy – za jego pomocą przygotujesz zarówno różnego rodzaju pasty, zupy, jak i sałaki.

Dodatkowo, pomocna może okazać się sokowirówka. To użyteczne urządzenie zwłaszcza w sezonie i zwłaszcza, kiedy mamy dostęp do dużej ilości owoców z naszego własnego ogródka.

Jeśli natomiast chodzi o mycie naczyń, coraz częściej nowoczesna kuchnia nie może obyć się bez zmywarki. Jest to duża oszczędność czasu i wody. Zmywarka jest dobrym pomysłem, jeśli mamy wieloosobową rodzinę lub wynajmujemy wspólnie mieszkanie. Zaoszczędzi ona wszystkim czasu i nerwów, a także sprawi, że otoczenie kuchni będzie dużo bardziej higieniczne.

Co jeszcze może się przydać w kuchni? Przede wszystkim dobre oświetlenie. Boczne lampki nadadzą kuchni klimatu, a nad blatem kuchennym możesz zainstalować światła ledowe. Nie należy zapominać także o okapie kuchennym, który absorbuje parę wodną i zapachy jedzenia. Pozostałe sprzęty i akcesoria nasuną Ci się najprawdopodobniej w trakcie codziennego użytkowania kuchni.

łazienka remont Previous post Czy jest sposób na terminowy remont łazienki?
HDS Next post Transport HDS – szybki, tani i pewny