Czyszczenie grilla i piekarnika – pozbywamy się zaschniętego brudu i tłuszczu

Czyszczenie grilla i piekarnika – pozbywamy się zaschniętego brudu i tłuszczu

Sezon grillowy w pełni, a wraz z nim czas na przydomowe grille i pyszne dania. Przygotowując się do tych uroczystości, ważne jest, aby podjąć kilka dodatkowych kroków, aby upewnić się, że grille i piekarniki są gotowe na ciągłe używanie. Czyszczenie tych powierzchni może być wyzwaniem, zwłaszcza w przypadku zaschniętego brudu i tłuszczu – co może prowadzić nie tylko do nieapetycznego smaku, ale także ryzyka rozwoju bakterii. Zapoznajcie się z poniższymi poradami.

Czego użyć do usunięcia przypaleń?

Grillowanie i pieczenie to popularne metody gotowania, które pozwalają uzyskać najsmaczniejsze posiłki. Jednak wypadki mogą się zdarzyć, a czasami jedzenie przypala się podczas takiego ucztowania, o czym łatwo zapomnieć podczas majówki. Spalone pozostałości nie tylko wpływają na smak potraw, ale także utrudniają czyszczenie sprzętów. Na szczęście istnieje kilka sposobów na usunięcie przypaleń z grilla i piekarnika.

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac musisz poczekać na ostygnięcie grilla lub piekarnika. Próba czyszczenia gorących powierzchni może spowodować więcej szkód (nie wspominając już o obrażeniach), ponieważ większość detergentów nie jest w stanie zadziałać w tak wysokiej temperaturze. Użyj skrobaczki lub szpatułki, aby usunąć jak najwięcej przypalonych pozostałości z powierzchni urządzenia. Szczególnie w przypadku grilla zaleca się użycie szczotki drucianej w celu uzyskania lepszych rezultatów.

Następnie sięgnij po Ludwik Termax Żel do usuwania przypaleń, dzięki któremu o wiele łatwiej pozbędziesz się czarnych, zwęglonych warstw na powierzchni piekarnika lub grilla. Tym samym unikniesz mozolnego szorowania i możliwości uszkodzenia bariery ochronnej na ruszcie.

Jak czyścić grill i piekarnik?

Czyszczenie rusztu może wydawać się niemożliwym do wykonania zadaniem, ale jest niezbędne, jeśli chcesz utrzymać grill w doskonałym stanie i zapewnić idealny smak potraw. Wbrew pozorom czyszczenie nie musi być aż tak trudne, jeśli skorzystasz z odpowiednich środków czystości.

Po ostygnięciu usuń wszelkie zanieczyszczenia z rusztów za pomocą szczotki drucianej lub skrobaka. Następnie przetrzyj kratki wilgotną ściereczką lub gąbką zamoczoną w wodzie z płynem do naczyń. W przypadku trudnych plam lub przypalonego tłuszczu użyj specjalistycznego środka do czyszczenia grilla, takiego jak Ludwik Płyn do grilla i piekarników zgodnie z jego instrukcją. Po dokładnym umyciu rusztów opłucz je czystą wodą i wysusz przed ponownym umieszczeniem na grillu, aby zminimalizować ryzyko powstania rdzy.

biokominki Previous post Biokominki, czyli nowoczesne i funkcjonalne kominki na biopaliwo
oświetlenie Next post Lampy w aranżacji wnętrza – więcej niż tylko źródło światła