Biokominki, czyli nowoczesne i funkcjonalne kominki na biopaliwo

biokominki

Dom ogrzewać dziś można na wiele różnych sposobów. Ten konkretny, wybrany, powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb samego budynku i właściciela. Warto zastanowić się nad montażem biokominka. To jedno z najpopularniejszych teraz rozwiązań, jeśli chodzi o sposób ogrzewania domu.

Co to biokominki?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym w ogóle są biokominki. Otóż jest to szklane, stalowe palenisko, które jest otoczone niepalnym i w dodatku odpornym na wysokie temperatury materiałem. W palenisku tym znajduje się materiał chłonny, który wystarczy nasączyć bioetanolem, by móc po chwili podpalić opary tego biopaliwa i tym samym uzyskać żywy ogień. Chcąc zagasić ogień, wystarczy jedynie przesunąć tak zwaną metalową zasuwę. Odcina ona dopływ tlenu. By móc zamontować biokominek i by działał poprawnie, trzeba jedynie mieć klasyczną wentylację, a ta znajduje się w każdym budynku.

Spalając to ekologiczne i bezwonne paliwo przeznaczone do biokominków, nie wytwarza się dym, sadza, ani też popiół. Dzięki temu w domu jest bezpieczniej. A to, że w kominku tym pali się żywy ogień, powoduje przewagę tego urządzenia nad kominkami elektrycznymi.

Biokominki wolnostojące, biokominki wiszące i inne rodzaje biokominków

Nie każdy rodzaj kominka jest taki sam. Poszczególne urządzenia różnią się od siebie konkretnymi cechami. Należy wymienić więc następujące rodzaje kominków:

  • biokominki wolnostojące, czyli urządzenia do swobodnego przemieszczania,
  • biokominki stojące pozwalają sprytnie wykorzystać wnęki, ale też można je wieszać na ścianie jak telewizor,
  • biokominki do zabudowy można zabudować, dzięki czemu będą wyglądać jak tradycyjne kominki na drewno,
  • biokominki automatyczne mogą być sterowane pilotem lub aplikacją w smartfonie.

Każdy z tych kominków jest bezpieczny dla domu i mieszkańców. Mimo to należy jednak dostosować się do określonych przez producenta warunków bezpieczeństwa. Jednym z nich jest to, aby kominek umieścić w odległości 1 metra od materiałów wrażliwych na temperaturę. Nie powinno się montować kominków w małych pomieszczeniach bez wentylacji.

Ile kosztuje eko kominek?

Biokominki narożne i klasyczne kojarzą się z wysoką ceną. Czy faktycznie na inwestycję tę stać jedynie najzamożniejszych? Biokominek ma nowoczesny wygląd, a do tego jest niezwykle funkcjonalny. Mimo to nie jest tak drogi, jak można sobie wyobrażać. Już w granicach 2000 zł można kupić profesjonalny kominek na biopaliwo, który będzie ogrzewał cały dom zgodnie z potrzebami jego mieszkańców. Choć są modele też dużo tańsze. Wiadomo jednak, że kupując wyposażenie domu, zwykle zwracamy uwagę na jego wygląd. Nie inaczej jest w przypadku kominków. A te atrakcyjniejsze, do tego funkcjonalniejsze modele, są droższe. Jednak biorąc pod uwagę to, co to za urządzenie i do czego służy, a także ceny innych urządzeń do ogrzewania domów, cena jest naprawdę atrakcyjna. Atrakcyjną ofertę biokominków można znaleźć na stronie ambusto.pl.

Wiele osób szukając urządzenia grzewczego, zastanawia się nad biokominkiem. Nie każdy jednak orientuje się, jak ten rodzaj ogrzewania działa w praktyce. Czy faktycznie jest w stanie ogrzać mieszkanie, czy może jedynie stanowi ozdobę pomieszczenia. W tym przypadku można mieć pewność, że będzie ogrzewać i zdobić, ponieważ jest nowoczesnym wynalazkiem stworzonym na miarę oczekiwań współczesnych użytkowników. Dlatego tym bardziej warto poważnie rozważyć zakup biokominka. Należy tylko wybrać dla siebie najlepszy rodzaj, tak by i montaż był bezproblemowy i użytkowanie kominka bezpieczne.

grzejnik pokojowy Previous post Nowoczesne grzejniki pokojowe: jak wybrać urządzenie idealne dla Twojego wnętrza?
Czyszczenie grilla i piekarnika – pozbywamy się zaschniętego brudu i tłuszczu Next post Czyszczenie grilla i piekarnika – pozbywamy się zaschniętego brudu i tłuszczu