Mieszkanie w trakcie budowy – czy można obejrzeć?

mieszkanie

Zakup kosztownego mieszkania to spora inwestycja. Po podpisaniu umowy z deweloperem pozostaje czekać na ukończenie budowy, aby móc wprowadzić się do nowego lokum. Dużo osób jednak obawia się tego czy deweloper właściwie realizuje postanowienia umowy lub pojawia się chęć zobaczenia postępów budowy. Czy więc można obejrzeć takie mieszkanie, które jest w trakcie budowy?

Czy deweloper wyrazi zgodę na wizytację?

Można zastanawiać się nad tym czy deweloper wyrazi zgodę na to, że klient będzie chciał zobaczyć konstruowany budynek wraz z zarysem pierwszych mieszkań. Okazuje się, że tego typu wizytacje nie są czymś niezwykłym. W gestii dewelopera jest to, aby przekonać do siebie potencjalnych klientów, a więc osoby z którymi jeszcze nie doszło do podpisania umowy, ale także osoby, które są związane już odpowiednią umową. Warto jednak wiedzieć, że charakter tego typu wizyty może wyglądać inaczej w zależności od dewelopera. Dość często deweloper zamiast pokazywać konkretne mieszkanie, które będzie po zakończeniu budowy należeć do klienta, pokazuje po prostu identyczne mieszkanie, które jest już ukończone i znajduje się w innym obiekcie. Jeśli jednak zależy nam na tym konkretnym mieszkaniu to tego typu wizyty są możliwe dopiero wtedy, gdy będzie możliwość zobaczenia mieszkania w stanie surowym, a więc przy gotowej konstrukcji bez okien i drzwi.

Sprawdź ofertę gotowych mieszkań w Olsztynie

Co warto wiedzieć o wizycie na placu budowy?

Należy mieć świadomość tego, że nie każdy może udać się w celu obejrzenia mieszkania w trakcie budowy. Musi to być jedynie osoba pełnoletnia, więc nie można zabrać ze sobą dziecka. Nie można też zabrać ze sobą żadnych zwierząt. Zwraca się też uwagę na to, że na plac budowy może wejść jedynie osoba trzeźwa. Wszystko to jest regulowane odpowiednimi przepisami prawnymi od których nie ma odstępstw, ponieważ dotyczą kwestii bezpieczeństwa. Osobną kwestią jest także to, aby odpowiednio ubrać się na wizytę – potrzebne są pełne buty z twardą podeszwą, które zakrywają kostkę. Warto też zadbać o odpowiedni ubiór, czyli ubranie, które może się pobrudzić w trakcie takiej wizytacji. Nie musimy natomiast martwić się o kwestie związane z dodatkowym wyposażeniem ochronnym, ponieważ leży to już w gestii zarządcy placu budowy. Osoba wizytująca otrzyma kask ochronny oraz kamizelkę. Należy też zapoznać się z regulaminem i go podpisać. Wizytacja będzie przebiegać według planu opiekuna, więc w tej kwestii można zdać się na doświadczoną osobę i zadawać wszelkie pytania, które nam się nasuwają podczas spaceru w jego asyście.

hotel Previous post Oświetlenie do hoteli
drzwi przesuwne drewniane Next post Drzwi przesuwne drewniane – dlaczego cieszą się popularnością?