Laminowane fronty kuchenne – charakterystyka

kuchnia

Gdy dawniej ktoś chciał stworzyć aranżację kuchni w sposób jak najbardziej oszczędny, czyli przy zużyciu jak najmniejszej ilości środków finansowych, na ogół decydował się wprowadzić do niej fronty kuchenne foliowane. W ich przypadku za jeden metr kwadratowy pomieszczenia płaciło się zazwyczaj jakieś sto lub maksymalnie dwieście złotych. Meble tworzone innymi metodami okazywały się znacznie droższe, z jednym małym wyjątkiem. Tym wyjątkiem były i są do tej pory fronty laminowane.

Więcej informacji: https://dream-design.pl/

Jeżeli więc ktoś nie ma ochoty przepłacać na nowych meblach kuchennych, powinien pójść albo w foliowanie, albo w laminat. W meblach z laminatu fronty wykonuje się zwykle z jednego z dwóch materiałów – płyty pilśniowej albo ewentualnie płyty wiórowej. Podobnie jak w przypadku frontów foliowanych ta płyta ma stosunkowo niewielką grubość, wynoszącą od szesnastu do mniej więcej osiemnastu milimetrów. Laminatem można ją pokryć w dwojaki sposób. Przeważnie używa się go po obu stronach płyty, jednak zdarza się i tak, że tylko jedna jej część jest nim pokrywana. A czym właściwie jest ten cały laminat?

Więcej informacji: https://tregabud.com.pl/

Otóż jest to specjalny papier dekoracyjny, który zabezpiecza się i któremu nadaje się dodatkowych właściwości technicznych przy pomocy żywicy termoutwardzalnej. W procesie prasowania te poszczególne elementy składowe są ze sobą łączone na stałe. Gdy fronty kuchenne zostaną już w całości pokryte odpowiednim laminatem, na sam koniec wielu producentów decyduje się umieścić na nich jeszcze dodatkową folię ochronną. To dzięki niej meble zyskują wyższą jakość. Stają się bowiem bardziej odporne na zabrudzenia, zniszczenia i uszkodzenia, a także na działanie wilgoci, promieniowania czy zmiennych temperatur powietrza.

Na zakończenie warto jeszcze wspomnieć o jednej, niewątpliwie bardzo praktycznej własności mebli laminowanych. Otóż laminowane fronty kuchenne są antystatyczne, co oznacza, że nie przyciągają do siebie kurzu i mniejszych zabrudzeń, tak więc łatwo można je utrzymać w czystym i schludnym stanie.

Więcej informacji: https://make-build.pl/

ciepła woda Previous post Wymienniki ciepłej wody użytkowej – podstawowe informacje
łazienka remont Next post Czy jest sposób na terminowy remont łazienki?