Jaki fotel biurowy w niskiej cenie?

biurko

Wbrew pozorom wybór odpowiedniego fotela biurowego nie jest oczywisty. Przed jego zakupem trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze fotela do biura.

Odpowiednie siedzisko

Jednym z najważniejszych elementów, na które składa się ergonomiczny fotel w niskiej cenie jest siedzisko. Powinno być dostosowane do gabarytów użytkownika, nie może być zbyt głębokie lub szerokie. Zmuszałoby to osobę z niego korzystająca do siedzenia w nienaturalnej, niekorzystnej dla kręgosłupa pozycji. Z reguły fotele w niskiej cenie są wyposażone w siedziska wypełnione pianką, co zwiększa komfort użytkowania. Powinno być tak wyregulowane, aby nogi osoby siedzącej stykały się z podłogą. Zaleca się żeby kolana użytkownika były zgięte pod kątem 90 stopni.

Ergonomiczne oparcie

Pracownicy biurowi spędzają w fotelach po kilka godzin dziennie. Dlatego warto zadbać o odpowiednie dopasowanie oparcia do kręgosłupa. Zapobiega to szkodliwemu garbieniu się,    a co za tym idzie urazom dolnej części pleców. Oparcie powinno być odchylone w kierunku podłoża tak, aby odcinek lędźwiowy znajdował się w naturalnej pozycji. Ergonomiczny fotel     w niskiej cenie powienien być wyposażony w funkcje regulacji oparcia.

Podłokietniki

Podłokietniki to ważny lecz często lekceważony element fotela biurowego. Są one niezwykle istotne, ponieważ wielogodzinna praca przed komputerem to duże obciążenie dla przedramion, ramion i nadgarstków. Powinny znajdować się około 20 centymetrów nad siedziskiem, co wpływa korzystnie na ergonomie i komforty pracy. Wiele krzeseł obrotowych posiada regulowane podłokietniki, które można dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika. Jest to bardzo ważne, szczególnie w przypadku osób, które często korzystają z klawiatury.

Materiał i design

Fotele w niskiej cenie mogą być wykonane z kilku rodzajów materiałów. Zazwyczaj są to: włókna syntetyczne, plastik, skóra zwykła lub eko. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, jednak najistotniejszym aspektem jest odpowiednia wentylacja, dzięki której skóra użytkownika oddycha w czasie wielu godziny spędzonych na fotelu. Najwygodniejszym z materiałów wydaje się być skóra, jednak należy pamiętać, że ciężko ją utrzymać w odpowiedniej kondycji. Plastik i włókna syntetyczne nie odprowadzają ciepła ale są bardzo łatwe w czyszczeniu. Warto, aby materiał, z którego wykonano fotel komponował się z aranżacją wnętrz, jednak istotniejsze są komfort i funkcjonalność zapewniające dogodne warunki pracy. Jego kolor i szerokość powinny być dostosowane do biurka.

Internet Previous post Zobacz jak uchronić się przed kradzieżą twoich danych w internecie!
Kominki Wrocław - projektowanie i montaż Next post Kominek sercem domu – czyli o doprowadzeniu powietrza do kominka