Trawa rośnie, warto pomyśleć o dobrej kosiarce do trawy

kosiarka

Kosiarki do trawy spalinowe dobierane są na podstawie powierzchni skoszonej trawy. Kosiarka elektryczna do małych lub miejskich ogrodów, kosiarka zautomatyzowana, kosiarka spalinowa lub kosiarka do dużych powierzchni.

Pomiar trawnika

Wielkość trawnika do koszenia to pierwsze kryterium, które należy wziąć pod uwagę: od wielkości trawnika zależy szerokość koszenia urządzenia. Ważne jest przestrzeganie tej zależności między wymiarami a szerokością koszenia, ponieważ jeśli wybierzesz mniejszą maszynę niż powinieneś, będziesz musiał wykonać o wiele więcej przejazdów, zarówno w celu skoszenia całego trawnika, jak i rozładowania skoszonej trawy. Małe trawniki, o powierzchni mniejszej niż 150 m²: wystarczy kosiarka o szerokości koszenia 34 cm lub mniejszej. Łąki o powierzchni do 500 m²: dostępne są maszyny o szerokości koszenia do 40 cm. Trawniki o powierzchni powyżej 500 m²: można wybierać spośród różnych maszyn o szerokości koszenia powyżej 40 cm.

Kosiarki do trawy spalinowe

Kosiarki do trawy spalinowe są doskonałym, tradycyjnym rozwiązaniem do koszenia trawnika, ponieważ lepiej niż kosiarki akumulatorowe radzą sobie z gęstą i wysoką trawą, a także z ogrodami o większych rozmiarach. Jeśli chodzi o cenę, kosiarki te są również tańsze niż modele akumulatorowe i mają szerszy asortyment na rynku. Wadą kosiarek spalinowych jest konieczność stałej konserwacji silnika, takiej jak wymiana świec zapłonowych i oleju, a także większe prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z silnikiem. Ze względu na to, że kosiarki te pracują na paliwie, są one mniej przyjazne dla środowiska, trudniej je uruchomić i przechowywać ze względu na mechanizm rozruchu ciągnącego i dużą masę.

Rodzaje kosiarek

Kosiarki bębnowe pracują z poziomymi, obracającymi się wrzecionami ostrzy i odcinają łodygi za pomocą czterech do sześciu zakrzywionych ostrzy. Umożliwia to bardzo precyzyjne cięcie. Wada: Musisz częściej kosić i wcześniej usuwać kamienie i gałęzie z trawnika, ponieważ ostrza mogą ulec uszkodzeniu. Kosiarki bębnowe są bardziej odpowiednie do małych obszarów. Kosiarki rotacyjne generują stały strumień powietrza za pomocą listwy tnącej i wykorzystują ogromne siły odśrodkowe do odcinania źdźbeł trawy, ale niezbyt dokładnie. Interfejsy mogą się strzępić, wysychać i uzyskiwać brązowe końcówki.

Zalety kosiarek rotacyjnych: Możliwość regulacji wysokości koszenia, mniej podatne na awarie i dobre pokrycie powierzchni. Większość kosiarek spalinowych i elektrycznych działa na tej zasadzie. Szczególnie popularne są kosiarki akumulatorowe. Większość z nich jest zasilana 36-woltowymi bateriami litowo-jonowymi, które mają wytrzymać co najmniej 1000 cykli ładowania. Średni czas ładowania wynosi od 25 do 250 minut, w zależności od producenta i pojemności. Kosiarki akumulatorowe nadają się do mniejszych ogrodów o powierzchni do 400 m².

Przy zakupie należy pamiętać, że maksymalna powierzchnia koszenia na jednym ładowaniu akumulatora podana na opakowaniu często nie jest osiągana lub osiągana jest tylko w idealnych warunkach. Jednak są bardziej odpowiednie do trawy o mniejszej wysokości i płaskich powierzchni. Z drugiej strony kosiarki akumulatorowe wymagają mniej konserwacji, są lżejsze i cichsze niż modele z silnikami benzynowymi. Nie emitują spalin.

wnętrze Previous post Jak urozmaicić i uatrakcyjnić wnętrze naszego mieszkania?
budowa Next post Kwatery pracownicze dla firm budowlanych