Stwórz domową plantację z lampą CFL

roślina

Nie każdy ma ogródek i możliwość uprawiania roślin na zewnątrz, gdzie zazwyczaj warunki nasłonecznienia są bardzo dobre. Jeśli planuje się domową uprawę roślin, to warto wcześniej dowiedzieć się, co będzie potrzebne do takiej plantacji. Aby uprawiać piękne rośliny w domu, trzeba im zapewnić jak najlepsze warunki, zbliżone do naturalnych. Jak można to zrobić? Z pomocą przychodzą lampy CFL, dedykowane do uprawy roślin w domu. Takie lampy zapewniają większy wzrost roślin, dzięki emitowanemu światłu. Specjalne lampy CFL doświetlające rośliny to niezbędne akcesoria dla tych osób, które profesjonalnie podchodzą do tematu domowej uprawy roślin i chcą mieć jak najlepsze efekty. Na szczęście, uprawy domowe mogą mieć znakomite rezultaty, a to głównie dzięki odpowiedniemu oświetleniu.

Jak światło wpływa na uprawę roślin?

Lampa CFL to inaczej lampa fluorescencyjna, której ogromnym plusem jest to, że zużywa mniej prądu niż inne lampy tego typu. Emituje dość słabe światło, dlatego będzie odpowiednia do wybranych rodzajów upraw. Lampa CFL to dobre wsparcie dla światła naturalnego, szczególnie w okresie gdy dni są krótsze i roślina w domu nie ma wystarczających warunków do prawidłowego wzrostu. Przyda się ona do doświetlania rośliny, szczególnie w fazie kwitnienia i wzrostu. Ten rodzaj lamp jest energooszczędny i sprawdza się najlepiej na niewielkiej powierzchni i blisko roślin. Jeśli planuje się prowadzić uprawy trwające kilka miesięcy, to z pewnością lampa o niskim poborze energii, będzie rozsądnym wyborem. Małe pomieszczenia, namioty ogrodnicze i boxy, doświetlone taką lampą CFL, zyskają optymalne warunki do wzrostu roślin. Takie delikatne światło nie zmienia temperatury w pokoju ani nie ingeruje za bardzo w środowisko samej uprawy, a zatem jest to bezpieczne i skuteczne rozwiązanie. 

Jaka lampę uprawną CFL wybrać?

W zależności od mocy emitowanego światła, można wyróżnić lampy na kwitnienie, wzrost i klonowanie. Klonowanie wymaga większej mocy, stąd lampa CFL na klonowanie, emituje barwę 9500 klony. Aby była skuteczna, najlepiej umiejscowić ją w odległości 2 cm od rośliny. Dla wzrostu rośliny, wystarczy chłodna barwa 6500 klony, a kwitnienie wymaga najmniejszej mocy, bo około 2700 klony jako ciepła barwa. Niewielka moc żarówek sprawia, że są one ekologiczne i z powodzeniem można je stosować w myśl zasady, wszystko w zgodzie z naturą. Są również lampy spełniające od razu dwie funkcje, czyli kwitnienie i wzrost, a barwę można zmieniać samodzielnie. 

wentylacja Previous post Jak odpowiednio zadbać o wentylację?
Dodatki do mieszkania w stylu PRL Next post Dodatki do mieszkania w stylu PRL – jakie osłony okienne wybrać?