Kominki po 2022 roku – co zmieni się w przepisach?

kominek

Coraz głośniej i częściej mówi się o efekcie cieplarnianym i wpływie emisji spalin na jego pogłębianie. Unia Europejska chcąc temu zaradzić postanowiła wprowadzić restrykcyjne normy mające odwrócić te tendencje. Od 2022 roku wszystkie kominki, piece służące do ogrzewania domów będą musiały spełniać wysokie normy emisyjne. Czy dalej będziemy mogli korzystać z uwielbianych przez nas kominków?

W społeczeństwie panuje niesłuszne przekonanie, że kominki wytwarzają podobną ilość zanieczyszczeń co piece starego typu, popularnie zwane “kopciuchami”. Jest to mocno krzywdząca opinia, ponieważ nowoczesne kominki to ekologiczne urządzenia. Posiadają zerowy bilans CO2 co sprawia, że nie powodują zwiększenia efektu cieplarnianego. Na zachodzie Europy ogrzewanie domów kominkami jest popularne.

Prawidłowo opalane kominki to jeden z najekologiczniejszych sposobów ogrzewania domu. Co więcej, kominki to proste w obsłudze i bezpieczne urządzenia. Dzięki dużej szczelności kominków możliwe jest łączenie ich z systemem rekuperacji, który zagwarantuje nam ciągły dopływ świeżego powietrza i zatrzyma ciepło, które wytworzyliśmy.

Nowoczesne kominki to sposób na zmniejszenie smogu!

Restrykcyjne normy Ekoprojektu, które zaczną obowiązywać od początku stycznia 2022 roku będą dotyczyły właśnie kominków. Inwestując w takie urządzenie, spełniające unijne wymagania, możemy być więc pewni, że przez lata będzie ono prawidłowo funkcjonować przyczyniając się do poprawy jakości powietrza i zmniejszenia smogu w naszej okolicy. Dużym plusem jest to, że na zakup nowego kominka możemy otrzymać nawet 5 lat gwarancji. To kolejny dowód na to, jak dobrej jakości są produkowane obecnie kominki!

Ogrzewanie domu kominkiem – idealny sposób by być eko!

Obecnie na polskim rynku można znaleźć szeroki wybór kominków. Wedle naszych potrzeb, możemy zainstalować prosty wkład kominkowy, kominek narożny, stylizowany na retro piecyk kaflowy czy charakteryzujący się nienagannym designem kominek wolnostojący. Dodatkowo każde z tych urządzeń możemy spersonalizować do naszych potrzeb. Przy obecnej technologii kominki można stosować jako główne źródło ogrzewania montując tzw. kominek z płaszczem wodnym, bądź jako sposób na dogrzanie domu w okresach przejściowych gdy rozpalanie głównego kotła będzie nieopłacalne.

Posiadanie kominka ma też inne plusy. Przede wszystkim kominek może pełnić wspaniałą rolę dekoracyjną nadając naszemu salonowi niepowtarzalnego klimatu. Warto skorzystać z usług doświadczonych polskich firm gwarantujących najwyższą jakość i profesjonalną pomoc w całym procesie zakupu oraz montażu kominka.

Decydując się na kominek w prosty sposób możemy podarować sobie dom z klimatem, być eko i relaksować się wieczorami przy ognisku domowym. Więcej informacji i inspiracji znajdziesz na stronie www.defrohome.pl.

meble ogrodowe Previous post Przegląd dostępnych mebli ogrodowych
gruz Next post Na co zwrócić uwagę, wybierając firmę wywożącą odpady?