Jak wybrać nawóz do iglaków?

nawóz do iglaków

Iglaki to piękne rośliny, które są bardzo łatwe w uprawie. Jeśli posiadasz w swoim ogrodzie te drzewa to najważniejsze prace, które musisz przy nich wykonywać systematycznie, to podlewanie, nawożenie oraz przycinanie. Uprawa iglaków w swoim ogródku to wdzięczne zajęcie, ale aby były one zdrowe i szybko rosły, musisz zadbać o ich właściwe odżywienie. Na rynku jest bardzo szeroki asortyment nawozów przeznaczonych dla iglaków, dlatego łatwiej Ci będzie wybrać takie, które są idealne dla Twoich roślin.

Co jest ważne przy nawożeniu iglaków?

Przy nawożeniu iglaków bardzo ważną rzeczą jest dobór właściwego produktu. Rośliny te mają różne kształty, formę, a nawet ich kolory mają również odmienne odcienie – mogą być intensywnie zielone, szare, a nawet wpadające w błękit. To sprawia, że każde drzewo wymaga nieco innego nawożenia i ma zapotrzebowanie na odmienne składniki odżywcze.

Istotne jest też to, że zapotrzebowanie na makro- i mikroelementy jest zmienne w zależności od pory roku. Dlatego najprawdopodobniej będziesz potrzebować dla swoich iglaków paru rodzaju nawozów.

Pielęgnacja iglaków

Przede wszystkim bardzo ważne są regularne zabiegi przy roślinach. Istotne jest przy sadzeniu dobre określenie lokalizacji krzewów, ponieważ iglaki nie lubią przesadzania. Musisz także pomyśleć, w jakim celu chcesz posadzić te rośliny. Czy mają one tworzyć żywopłot, czy będą pełnić funkcję zasłonięcia przed promieniami słonecznymi, a może chcesz, by Twoje iglaki były jedynie ozdobą ogrodu lub tarasu?  W zależności od odpowiedzi musisz wybrać różne gatunki iglaków.

Bardzo ważne dla Twoich roślin jest podlewanie, ponieważ nie lubią one suchego podłoża. Powinny być podlewane niezbyt często, ale za to obficie. Następną niezwykle istotną kwestią jest nawożenie. Iglaki należy odżywiać na początku i na końcu okresu wegetacji. Oznacza to, że po nawóz będziesz sięgać wiosną, latem i jesienią.  

Rodzaje nawozów do iglaków?

Istnieje kilka kategorii nawozów do iglaków. Najpopularniejsze z nich to warianty:

  • naturalne,
  • mineralne,
  • granulowane,
  • płynne,
  • wieloskładnikowe.

Te nawozy możesz zastosować do odżywienia swoich roślin wiosną i jesienią. Pamiętaj też o tym, że zamiast nawozu naturalnego możesz zastosować kompost. Jednak podstawowym środkiem, który warto zastosować do iglaków, jest nawóz mineralny. Preparat taki zawiera idealną mieszankę składników odżywczych, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i wzrostu rośliny.

Nawozy do iglaków nie tylko dzielą się ze względu na swój skład, ale również występują na rynku w różnej formie. Popularne nawozy występują jako granulat. Można stosować je, sypiąc bezpośrednio na grunt albo rozpuszczać w wodzie. Takie produkty z zasady działają długo, ponieważ składniki, które są w nich zawarte, są uwalniane powoli. Natomiast dostępne na rynku nawozy w płynie są łatwe w użyciu i nie ma potrzeby ich rozcieńczania.

koparka Previous post Dlaczego warto wynająć koparkę?
roleta solarna Next post Czy roletę solarną można zamontować samodzielnie?