Gdzie stosuje się kleje przemysłowe Loctite?

klej loctite

Zarówno kleje, jak również uszczelnienia wyprodukowane przez firmę Loctite, to ogromna oferta chemii przemysłowej, która oferowana jest przez wiodącego producenta środków przeznaczonych zarówno do klejenia, zabezpieczenia, jak i uszczelniania przed luzowanie, czy też odkręceniem się połączeń gwintowanych. Artykuły wyprodukowane przez Loctite, zwłaszcza doskonale sprawdzą się przy zastosowaniu w instalacjach hydraulicznych oraz pneumatycznych. Są one przeznaczone do wykorzystania we wszystkich branżach przemysłu, jak również można wykorzystywać je w domu, czy też w warsztacie.

Kleje błyskawiczne Loctite i ich zastosowanie

Kleje przemysłowe Loctite w przeciwieństwie do tanich, domowych klejów błyskawicznych, powinny być zawsze dobrane stosownie do zastosowania. Chociaż możemy znaleźć również kleje o uniwersalnym zastosowaniu. Inne produkty będą dobre w wypadku klejenia tworzyw sztucznych oraz gumy, natomiast inne sprawdzą się w wypadku klejenia drewna, czy też metali. Możemy spotkać się także z takimi modelami, które stosowane są w sytuacjach, gdzie silny zapach kleju nie może być wyczuwalny. Taki produkt będzie dobry również w warunkach o zmiennej wilgotności, ponieważ ma on zmniejszoną zdolność do powstawania nieestetycznych wykwitów. Oferta dostępna jest na stronie https://www.woronko-kleje.pl/.

Kleje błyskawiczne Loctite i ich właściwości

Tym, co wyróżnia kleje Loctite jest to, że są one w stanie połączyć ze sobą powierzchnie w niezwykle krótkim czasie – czas ustalenia może wynosić nawet kilka sekund, natomiast czas całego utwardzania trwa około 24 godziny. Jeżeli chodzi o czas ustalenia, to po prostu czas, po upływie którego jest możliwość używania powierzchni bez wpływu na siłę kleju oraz jego dalsze utwardzanie. W przeprowadzanych testach laboratoryjnych, badana jest przez to próba rozłączenia powierzchni z siłą 3 kg przez minimum 5 sekund – jeżeli powierzchnie nie będą się od siebie oddzielać, to będzie to oznaczało, że klej się ustalił. 

Kleje błyskawiczne jednoskładnikowe – zalety

Zdecydowanie największa zaletą, jaka wyróżnia kleje błyskawiczne, jest oczywiście szybkość oraz moc klejenia. Warto jednakże wiedzieć o tym, że kleje Loctite mają również szereg innych właściwości. Przede wszystkim możemy je aplikować wykorzystując do tego półautomatyczny dozownik. jaki sam będzie wydzielał ilość kleju oraz określał czas dozowania, jak również zostaniemy poinformowani sygnałem o końcu czynności. Te właśnie artykuły, są w stanie połączyć ze sobą nawet powierzchnie porowate, które naprawdę ciężko skleić. Ponadto, nie mają one w swoim składzie rozpuszczalników, które mogłyby doprowadzić do uszkodzenia klejonych powierzchni. 

dach Previous post Dlaczego malowanie dachów jest tak ważne?
ubezpieczenie domu Next post Jaki zakres ma ubezpieczenie domu?