Gaz płynny do ogrzewania domu – czy warto?

gaz płynny

Jaką metodę ogrzewania domu opłaca się wybrać? Niełatwo odpowiedzieć na to pytanie, ale gaz płynny jest opcją, którą zdecydowanie warto rozważyć – m.in. dlatego, że pod wieloma względami ma przewagę nad węglem, który w Polsce wciąż cieszy się dużą popularnością.

Węgiel jest paliwem stosunkowo niedrogim, ale szkodliwym dla środowiska i niezbyt praktycznym, gdyż trzeba mieć sporo miejsca na przechowywanie go. Wraz z rosnącą świadomością ekologiczną Polaków zwiększa się jednak zainteresowanie innymi sposobami na ogrzewanie domu. Sporo osób decyduje się na gaz płynny, który z różnych powodów okazuje się strzałem w dziesiątkę.

Gaz płynny świetną alternatywą nie tylko dla węgla

Ogrzewanie gazowe ma ten plus, że jest czyste i wydajne, a przy tym ekologiczne i wygodne. Jest więc znakomitą alternatywą dla ogrzewania węglem – na temat jego wad mówi się w ostatnim czasie bardzo dużo. W zakresie ogrzewania gazowego wyróżnia się ogrzewanie gazem płynnym oraz ziemnym. Nie zawsze jest możliwość, aby podłączyć dom do sieci rozprowadzającej gaz ziemny. Powód jest prosty – brak odpowiedniej infrastruktury na danym terenie. Oczywiście można się wówczas pokusić o wykonanie stosownej instalacji, ale trzeba się liczyć z bardzo wysokimi kosztami. W takiej sytuacji sprawdzi się zbiornik z gazem płynnym (naziemny lub podziemny), który montuje się na terenie posesji.

Ogrzewanie domu gazem płynnym – zalety

Gaz płynny jako paliwo ogrzewające dom ma wiele zalet. Jak podkreślają eksperci z firmy Amerigas, jest to przede wszystkim niezwykle wygodne rozwiązanie zapewniające całkowitą niezależność od dostaw gazu ziemnego. Na potrzeby przeciętnego gospodarstwa domowego zbiornik napełniany jest średnio 2 razy w roku – zajmuje się tym profesjonalna firma. Poza tym w porównaniu np. z węglem gaz płynny charakteryzuje się wyższą kalorycznością i lepszą wydajnością, więc starcza go na dłużej. Jest również uniwersalny – ogrzewa pomieszczenia, podgrzewa wodę oraz zasila kuchenkę gazową itp. Podczas jego spalania nie powstają toksyczne substancje.

https://www.amerigas.pl/zbiorniki/dla-domu-i-biura#szukasz-zbiornika-dla-domu-lub-biura

kuchnia Previous post Kuchnia – meble gotowe, czy na zamówienie?
jacuzzi dmuchane Next post Jacuzzi dmuchane – dlaczego warto mieć je w ogrodzie?