Jak przygotować taras lub balkon do sezonu wiosenno-letniego?

meble do ogrodu

Wiosna, a w szczególności lato to okres, kiedy cały swój czas pragniemy spędzać pod chmurką. Życie towarzyskie przenosi się wówczas na taras lub balkon, a śniadania i obiady na świeżym powietrzu zdają się nie mieć końca. Skoro więc w czasie wiosny i lata przestrzeń mieszkaniowa powiększa się o taras lub balkon, warto zadbać o to, aby przestrzeń ta zapraszała do wypoczynku i była przyjemna dla oka.

Wygodne meble ogrodowe

Meble ogrodowe same w sobie są piękną ozdobą tarasu. Warto jednak zadbać, aby były one również wygodne. Należy więc rozważyć, czy będą nam potrzebne meble, przy których będziemy spożywali posiłki, czy też takie, przy których zasiądziemy do popołudniowej kawy. Są również meble, które łączą obie te opcje. Wygodne poduszki pozwolą również na krótką drzemkę, a fanom dobrej książki z pewnością przypadną do gustu leżanki i fotele wiszące. Z kolei dla posiadaczy mieszkania bardzo dobrym rozwiązaniem są meble balkonowe, które uczynią z balkonu wyjątkową strefę relaksu nawet w środku miasta.

Donice pełne kwiatów, ziół i warzyw

Donice i doniczki to must have każdego posiadacza tarasu lub balkonu. Można zasadzić w nich ulubione kwiaty, które będą pięknym uzupełnieniem domowego miejsca wypoczynku na wolnym powietrzu. Wielbiciele aromatycznych dań mogą zasadzić w takich doniczkach zioła. Będą one naturalną ozdobą tarasu i balkonu, a dodatkowo roztoczą wyjątkowy zapach, który odgoni uciążliwe owady. Donice dla posiadaczy balkonu są genialnym rozwiązaniem jeśli chcą oni cieszyć się własnymi warzywami. Dzięki nim nawet na niewielkim balkonie można stworzyć namiastkę warzywnego ogrodu.

Dodatki na taras i balkon

Najważniejszym elementem dekoracyjnym są oczywiście dodatki. To one nadają wnętrzu, a w tym przypadku również zewnętrzu charakteru i przytulności. Urządzając taras lub balkon warto wziąć pod uwagę zakup dodatkowego oświetlenia, jakim są na przykład lampki na taras. Delikatne światło wydobywające się z lampek o zmierzchu stworzy fantastyczny klimat, dzięki czemu wieczory z lampką wina czy też filiżanką gorącej herbaty staną się jeszcze piękniejsze. Warto zwrócić uwagę również na świeczki, których dodatkowym atutem jest to, że można wybrać wersję odstraszającą owady latające. Różnego rodzaju lampiony, dekoracje, wazoniki i kwietniki z pewnością dodadzą przestrzeni uroku, niezależnie od tego, czy jest to taras, czy też balkon.

projekt wnętrza Previous post Jak zacząć projekt wnętrza?
drewno Next post Lazura i olej do tarasu i mebli ogrodowych Remmers