Bezpieczny dom, a rolety zewnętrzne

rolety zewnętrzne

Zabezpieczanie domu na wypadek włamania obejmuje dzisiaj bardzo szeroki wybór możliwości. Zaczynając od profesjonalnego ogrodzenia, systemu monitoringu działki, czujek antywłamaniowych, alarmów, aż po zaczerpnięte z zachodniej granicy rolety zewnętrzne. Te ostatnie wybierane są często jako tańsza, a przy tymbardzo praktyczna alternatywa dla całego szeregu elektronicznych zabezpieczeń, jakie można wprowadzić w nieruchomości.

Jakie atuty bezpieczeństwa dają rolety zewnętrzne?

Podstawowymi korzyściami wynikającymi ze stosowania rolet zewnętrznych są: możliwość uchronienia wnętrza mieszkania przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów, zwłaszcza w domach usytuowanych blisko drogi czy chodnika oraz codzienna funkcjonalność, która polega tylko na ich łatwym podnoszeniu i opuszczaniu. Dzięki coraz bardziej popularnym systemom elektronicznego podnoszenia rolet, ich obsługa staje się jeszcze prostsza, co sprawia, że decyduje się na nie wiele osób. Zgodnie ze starym powiedzeniem “Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal” – rolety zewnętrzne Katowice odgradzają wygląd wnętrza mieszkania od tych, którzy mogliby chcieć sprawdzić co wartościowego jest w środku. To szczególnie ważne w przypadki złodziei, dla których istotny jest sprzęt, obrazy, sztuka i pieniądze. A posiadanie tego w mieszkaniu łatwo ocenić już na pierwszy rzut oka. I właśnie ten “rzut oka” skutecznie uniemożliwiają precyzyjnie dopasowane do okien i przeszklonych drzwi tarasowych – rolety zenętrzne.

Typy rolet zewnętrznych

W tej kategorii znajdziemy wiele praktycznych rozwiązań. Zaczynając od zewnętrznych rolet elewacyjnych robionych pod wymiar (szczególnie do osłonięcia drzwi wychodzących na ogórd czy taras), przez rolety okienne ze specjalnymi moskitierami, które dodatkowo zabezpieczają wnętrze przed muchami, komarami i owadami, po nowoczesne rolety zewnętrzne z ekranami przeciwsłonecznymi, dzięki którym do środka mieszkania wpada światło, ale specjalny materiał typu siatka odbija wpadanie do wnętrza nadmiaru słońca, które może np. utrudniać pracę. Warto wiedzieć, że większość producentów i sprzedawców rolet oferuje je w zestawach typu standard, to klasycznego wymiaru okien, lub premium – realizowanymi pod wymiar, z dodatkami moskitiery czy ekranu przeciwsłonecznego. Różnice cenowe rolet mogą się też pojawiać w zależności od długości gwarancji (zwykle od 2 do nawet 10 lat).

Popularność rolet zewnętrznych wynika ze stosunkowej prostoty ich montażu, dobrej ceny w zestawieniu z zaawansowanymi systemami alarmowymi i skutecznego zabezpieczenia przed zaglądaniem do środka niepożądanych oczu.

Artykuł powstał we współpracy z naszym partnerem – firmą Monirol, która jest wiodącym dystrybutorem rolet a także bram garażowych oraz markiz.

izolacja fundamentów Previous post Izolacja fundamentów pianą poliuretanową – czy warto?
stół do salonu Next post Stoły do salonu – rozkładane czy nie?