Basen rozporowy – jakie ma zalety i czy warto go kupić?

basen rozporowy

Planując zakup basenu do ogrodu, należy kierować się indywidualnymi możliwościami oraz preferencjami. Do najpopularniejszych na rynku modeli zaliczają się baseny rozporowe, które występują w wielu wariantach, jeśli chodzi o kolor i rozmiar.

Basen rozporowy – konstrukcja

Pod względem konstrukcyjnym baseny rozporowe plasują się pomiędzy zwykłymi basenami dmuchanymi a modelami stelażowymi. Jak wyjaśniają eksperci ze sklepu S-MUMO, zasada ich działania jest bardzo prosta. Woda wypełniająca zbiornik usztywnia ścianki, co nadaje całemu basenowi odpowiedniej stabilności – trzeba jednak pamiętać o ustawieniu go na równym i wypoziomowanym podłożu. Jedyny dmuchany element, w jaki wyposażony jest rozporowy basen ogrodowy, to kołnierz. Są nim zakończone ścianki zbiornika.

Basen rozporowy – dla kogo?

Baseny rozporowe przeznaczone są dla wszystkich osób, które cenią komfort i wygodę użytkowania, a przy tym nie chcą wydawać wygórowanych kwot na zakup basenu do ogrodu. Egzemplarze pochodzące od znanych producentów wyróżniają się wysoką jakością oraz trwałością, w związku z czym z powodzeniem posłużą dłużej niż jeden sezon. Basen rozporowy to również rozwiązanie znakomicie sprawdzające się na mniejszych posesjach czy działkach rekreacyjnych, gdzie nie ma miejsca na ustawienie basenu stelażowego.

Basen rozporowy – zalety

Największą zaletą basenu rozporowego jest mobilność oraz opcja złożenia go w dowolnej chwili. Jest łatwy w transporcie i przechowywaniu. Można zamontować w nim pompę filtrującą, co pozwala utrzymać wodę w należytej czystości. Basen rozporowy jest też odpowiedni dla dzieci z uwagi na gładkie ścianki i brak wystających części. W sytuacji, gdy ścianki ulegną przebiciu, da się je szybko naprawić poprzez zastosowanie specjalnego zestawu.

W basen rozporowy opłaca się zainwestować z różnych powodów. W upalne dni letnie jest niezastąpiony w ogrodzie, stwarzając znakomite warunki do relaksu w gronie rodziny i przyjaciół. Przyda się także podczas wyjazdów – jego demontaż jest bardzo prosty.

ścianka reklamowa Previous post Kultura obrazkowa a ścianki reklamowe
akcesoria do kuchni Next post Urządzanie kuchni – jakie akcesoria przydadzą się na co dzień?