5 powodów, dla których powinieneś zainwestować w zabudowę balkonów

zabudowa balkonu

Jesteś deweloperem dużej inwestycji budowalnej lub planujesz aranżację tarasu w swoim prywatnym domu? Od kilku lat największe miasta w Polsce ulegają modzie na przeszklone balkony, tarasy oraz loggie. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w profesjonalną i stylową szklaną zabudowę balkonu.

1. Oszczędzaj energię ze szklaną zabudową balkonów

Naukowcy pracujący na finlandzkiej politechnice w mieście Tampere przeprowadzili badania, które wykazały, że montaż nowoczesnej przeszklonej zabudowy balkonu pozwala zaoszczędzić nawet 10% energii potrzebnej do ogrzania mieszkania bądź domu. Kolejną oszczędnością są koszty renowacji – dzięki obniżonej korozji elementów zbrojnych systemu, ulegają one znacznemu obniżeniu. Szklana zabudowa balkonowa jest inwestycją, która szybko przemienia się w zysk.

2. Stwórz niepowtarzalny zimowy taras

Zimą balkony często służą za przechowalnie rowerów czy świątecznych drzewek iglastych. Szklana zabudowa balkonowa pozwoli tchnąć w taras nowe życie bez względu na warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. Osoby, które marzą o miejskiej dżungli pełnej egzotycznych, bujnych roślin, mogą stworzyć oazę relaksu. Szklana tafla uchroni nie tylko przed ujemnymi temperaturami, ale również nieprzyjemnym, porywistym wiatrem oraz opadami deszczu.

3. Zwiększ przestrzeń Twojego mieszkania dzięki zabudowie balkonowej

Również mieszkańcy centrów dużych hałaśliwych miast ucieszą się z zalet szklanej zabudowy balkonowej. System doskonałe izoluje od zgiełku ulicy czy głośnych sąsiadów. Dzięki czemu taras staje się miejscem spokojnego, cichego wypoczynku lub dodatkową przestrzenią do pracy w pełnym skupieniu i koncentracji.

4. Zadbaj o doskonałą prezentację fasady budynku

System zabudowy balkonu nie tylko świetnie wygląda, ale również pozwala ochronić konstrukcję całego budynku. Dodatkowo bezramowa budowa umożliwia niezwykle łatwe czyszczenie i zapewnia piękny, niczym nieprzysłonięty widok, a także wpuszcza do pomieszczenia dużo naturalnego światła słonecznego.

5. Zatroszcz się o bezpieczeństwo domowych pupili

Zwierzęta domowe, takie jak psy czy koty, mają niezwykle ciekawską naturę i lubią oglądać świat z perspektywy przydomowego tarasu. Niezabezpieczony balkon może jednak prowadzić do groźnych upadków, dlatego warto sięgnąć po nowoczesną i estetyczną zabudowę balkonową, która zabezpieczy pupila i – w przeciwieństwie do popularnych siatek – będzie się ładnie prezentowała oraz nie przysłoni widoków.

szklana zabudowa balkonu

Sięgnij po elegancką i funkcjonalną zabudowę Lumon

Szukasz nowoczesnego systemu przeszkleń balkonu? Wejdź na stronę doświadczonego producenta Lumon (https://lumon.com/pl) i sięgnij po bezramową konstrukcję. Zabudowa Lumon 6 to solidne i trwałe rozwiązanie, które wygląda stylowo oraz chroni taras przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi – nadmiernym nasłonecznieniem, mrozem oraz wiatrem.

Warto podkreślić, że szklana konstrukcja chroniona jest również przed deszczem dzięki zamontowanym otworom odwodnieniowym. Już dziś postaw na nowoczesne elementy architektoniczne i ciesz się większym metrażem swojego domu przez cały rok.

kwiaty Previous post Nieprzemijające piękno sztucznych kwiatów
krzew Next post 5 krzewów owocowych, które zakwitną w Twoim ogrodzie